کارگاه های تخصصی

کارگاه ماشین سازی

کارگاه ماشین‌سازی گروه صنایع بی‌ تی‌ اس مسئولیت طراحی، ساخت و راه‌اندازی انواع ترانسفرماشین‌ها، ماشین‌های مخصوص و سایر تجهیزات مورد نیاز فرآیند تولید انبوه قطعات را بر عهده دارد. طراحی و ساخت کلیه اجزاءِ مکانیکی و کنترلی (برق و الکترونیک) ترانسفرماشین‌ها، فک‌های نگهدارنده محصول، میزهای ایندکس، میزهای دستگاه‌های فورج و ... در این کارگاه صورت می‌گیرد. با توجه به ماهیت اصلی این کارگاه، هماهنگی پیوسته‌ی آن با کارگاه‌های بخش تولید از اهمیت به‌سزایی برخوردار است که این موضوع از ویژگی‌های منحصر بفرد گروه صنایع بی‌ تی‌ اس محسوب می‌شود. وجود این هماهنگی، تولید انبوه قطعات پیچیده و جدید را با حداکثر دقت و در حداقل زمان، امکانپذیر می‌سازد.
ساخت ترانسفرماشین‌های CNC و ماشین‌های مخصوص CNC و سایر اجزای خطوط تولید، توسط انواع ماشین‌های ابزار از قبیل تراش و فرِز CNC، بورینگ، دِریل‌ رادیال، اِسپارک، وایِرکات، ماشین‌های مختلف سنگ سمباده و ... انجام می‌گردد.
در این کارگاه، مجموعه نرم‌افزارهای مختلف مهندسی به خدمت گرفته می‌شود تا فرآیند طراحی، شبیه‌سازی و تحلیلِ قبل از شروع ساخت با دقت مطلوب انجام گردد. با بهره‌گیری از این نرم‌افزارها مراحل ساخت و ماشینکاری قطعات از ابتدا تا رسیدن به مرحله نهایی با جزئیات کامل شبیه‌سازی شده و برای سیستم کنترلی دستگاه آماده می‌شود و بدین ترتیب، امکان فرایند ماشینکاری بر روی قطعات فراهم می‌گردد. لازم به ذکر است دقت مونتاژ اجزاء بکار رفته در یونیت‌ها و ترانسفرماشین‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است که در کارکرد نهایی دستگاه بسیار موثر می‌باشد.

کارگاه ابزارسازی

با توجه به گروه وسیع محصولات تولیدی بی‌ تی‌ اس  و تنوع اَشکال و ابعاد این محصولات، جهت انجام ماشینکاری بر روی این قطعات می‌بایست ابزارآلات مختلفی در ایستگاه‌های کاری ترانسفرماشین قرار گیرد. این ابزارآلات و نگهدارنده‌های آن‌ها با استفاده از ماشین‌های مخصوص ابزارسازی، در این کارگاه طراحی و ساخته می‌شود. وجود فضای تخصصی ابزارسازی، جزءِ تکمیل‌کننده‌ی کارگاه ماشین‌سازی است که در تولید کیفیت میلیونی، نقش به سزایی دارد.

کارگاه قالب سازی

کلیه قالب‌های مورد نیاز کارگاه‌های تخصصی بی ‌تی ‌اس، کارگاه فورج-پرسکاری و ماشینکاری، با تکیه بر توان تولیدی گروه صنایع بی ‌تی ‌اس در کارگاه تخصصی قالب سازی طراحی و ساخته می‌شود.  انعطاف پذیری در آرایش خطوط تولید و پاسخ‌گویی به نیازهای گوناگون صنعت اتصالات و شیرآلات، نتیجه این توانمندی منحصربفرد است. علاوه بر این پشتیبانی و تعمیرات به‌هنگام قالب‌های مورد نیاز به عنوان یکی از مهترین فاکتورهای موثر در فرآیند تولید، در این کارگاه انجام می شود.

کـارگـاه فورج-پرسـکـاری

کارگاه فورج-پرسکاری شامل دستگاه‌های متعدد از جمله پرس‌های فورج، اره‌های اتوماتیک، کوره‌های پیش گرمایش، دستگاه پلیسه‌گیری، دستگاه آرایش و شات‌بلاست است. در این کارگاه برای تولید محصولات در ابتدا میلگردهای برنجی برش داده می‌شوند و پس از آن در مرحله پیش گرمایش در درون قالب‌های مخصوص به هر قطعه، فورج می‌گردند. در این مرحله قطعه حاصله در قالب‌های آرایش قرارگرفته و زائده‌های قطعه تولید شده حذف می‌شود. در ادامه پس از شستشوی قطعات و شات بلاست آن‌ها، قطعات آماده مرحله ماشین‌کاری می‌شوند.

کارگاه ماشینکاری

کارگاه تخصصی ماشینکاری دارای انواع ترانسفرماشین‌های پیشرفته می‌باشد. قطعات تولید شده در بخش فورج و پرس جهت ادامه فرآیند تولید به این بخش وارد می‌شوند. بکارگیری ترانسفر ماشین‌ها، انجام چندین عملیات ماشینکاری از جمله تراشکاری، سوراخ کاری، دنده تراشی و ... را به صورت همزمان بر روی قطعات امکان‌پذیر می‌سازد. با استفاده از این ماشین‌ها فرآیند تولید قطعات با سرعت بسیار بالا و حداکثر دقت ممکن انجام می‌پذیرد. تعداد و نوع ترانسفرماشین‌های بکار رفته در این کارگاه به همراه ابزارهای مخصوص نصب شده روی آن‌ها در نوع خود منحصر بفرد بوده و قابلیت تنوع در تولید را به خوبی ایجاد نموده‌اند. لازم به ذکر است تمامی ترانسفرماشین‌های بکار رفته بر اساس فناوری ایرانی و در گروه صنایع بی ‌تی ‌اس طراحی و ساخته شده‌اند.

کارگاه آبکاری اتوماتیک

فرآیند پوشش‌دهی و انجام آبکاری روی محصولات تولیدی در کارگاه تخصصی آبکاری انجام می‌گیرد. این فرآیند علاوه بر اثر مستقیم بر ظاهر نهایی محصول، منجر به عملکرد مطلوب و افزایش طول عمر قطعه می‌شود. بکارگیری دستگاه‌های شستشو و آبکاری نیکل-کروم تمام اتوماتیک در این کارگاه، بروز خطای انسانی در این فرآیند پیچیده و حساس را به حداقل می‌رساند. همچنین کنترل دقیق و پیوسته فرآیند پوشش‌دهی به صورت تمام مکانیزه علاوه بر بهینه‌سازی غلظت الکترولیت و جریان‌های اعمالی به محصولات مختلف، آبکاری کلیه سطوح داخلی و خارجی پیچیده‌ترین قطعات برنجی را تضمین می‌کند.

کارگاه مونتاژ

پس از بررسی دقیق محصولات در بخش QC و تایید آن‌ها، محصولات وارد کارگاه مونتاژ می‌شوند. در این کارگاه عملیات مونتاژ به دو صورت اتوماتیک و دستی صورت می‌پذیرد. در دستگاه‌های اتوماتیک‌ هر یک از بخش‌های مختلف یک محصول مستقل از یکدیگر به دستگاه مونتاژ داده می‌شود و قسمت‌های جدید در ایستگاه‌های مختلف به بدنه اصلی اضافه می‌شود. در مونتاژ دستی این روال با کمک نیروی انسانی انجام می‌شود. مونتاژ کلکتورهای طرح بی‌تی‌اس و کلکتورهای شیرمونتاژ نیز در این کارگاه انجام می‌شود و پس از مونتاژ مورد آزمون قرار می‌گیرد. در نهایت بسته‌بندی محصولات انجام می‌شود.

کارگاه تولید لوله چند لایه

کارگاه تولید لوله پنج لایه بی ‌تی ‌اس ، تولید کننده لوله‌های پنج لایه Pexb-Al-Pert (Type II)  در اندازه‌های مختلف در گروه صنایع بی ‌تی ‌اس می‌باشد.  بکارگیری خطوط تولید به روز و مواد اولیه بسیار مرغوب در این کارگاه موجب گردیده است پیوستگی کیفیت لوله همواره حفظ شود. استفاده از ترکیب لایه داخلی Pexb و لایه خارجی Pert (Type II) موجب اجرای آسان لوله پنج لایه بی ‌تی ‌اس و در عین حال دارا بودن لایه داخلی مقاوم در برابر دمای بالا می‌گردد. در این کارگاه فرآیند تولید لوله تحت بررسی و نظارت سیستم کنترل کیفی بوده و تمامی آزمایش‌های لازم در آزمایشگاه تخصصی بی ‌تی ‌اس صورت می‌پذیرد.